0
0
0
Newsletter:
Rozwijaj swoją pasję do wina. Otrzymuj informację o naszej ofercie i wydarzeniach winiarskich.

Tradycja & Rodzina

Z wielką dumą spoglądamy na ponad stuletnią tradycję naszej winnicy i naszego doświadczenia.

Zaczęło się prozaicznie bo od małego gospodarstwa rolnego i wielkiej pasji do prawdziwych nadreńskich win. Na początku pradziadek Bernhard Faust oddawał swoje grona do spółdzielni winiarskiej w Martinsthal. W roku 1950 jego syn Karl przejął winnicę i rozpoczął sam uprawiać, przetwarzać i sprzedawać swoje wino, ta tradycja przetrwała do dzisiaj. Winnica jest zarządzana przez trzecią i czwartą generację w postaci szefa seniora Karl-Wernera i juniora Franka Fausta. Obecnie zajmujemy się uprawą wyłącznie typowych regionalnych odmian winogron takich jak Riesling, Spätburgunder (Pinot Noir) i Weißburgunder (Pinot Blanc). Nasza miłość i pasja znajduje odzwierciedlenie w naszych winach.

 

Filozofia & Ekologia

W winie chodzi o długowieczność i przetrwanie. Ekologiczne myślenie i stosowanie podstawowych zasad, które podpowiada nam natura umożliwi nam osiągnięcie tego celu.

Nasze winnice od samego początku były uprawiane przyjaźnie dla środowiska. Rok 2008 przyniósł ze sobą największe zmiany, nasza Winnica przestawia swoją uprawę na ekologiczną. Poprzez odpowiednie użyźnianie gleby i przerzedzanie liści jak również stosowanie ekstraktów ziołowych daje nam możliwość zmniejszenia zagrzybienia. Przestrzeganie norm ekologicznych jest regularnie i rygorystycznie kontrolowane. Odpowiedzialne i etyczne zarządzanie winnicą jest dla nas bardzo ważne. Wszystko zaczyna się od odpowiedniego przygotowania gleby. Między rzędami występuje u nas większe zazielenienie, dzięki temu ziemia jest żyźniejsza i stwarzamy dodatkową przestrzeń życiową dla zróżnicowanej fauny i flory. Jako nawóz używamy biodegradowalne materiały pochodzenia roślinnego. Większość prac wykonywana jest na winnicy ręcznie, dzięki temu podnosimy klasę naszych gron. Dodatkowo, ręczna selekcja i dobrowolne ograniczenie ilości zbiorów ma swoje odzwierciedlenie w wysokiej jakości naszych win. Nasze winogrona są przetwarzanie delikatnie, wino ma wystarczająco dużo czasu aby dojrzeć. Dzięki temu spełniamy się w realizowaniu naszych ideałów czyli uprawianie i produkowanie wyśmienitego wina w harmonii z naszym najwyższym dobrem naturą.

 

 

Wartości etyczne

Etyczne i odpowiedzialne zarządzanie coraz częściej staje się symbolem jakości dla klientów jak również dla nas osobiście.

Taka postawa motywuje naszych pracowników i służy identyfikacji z winnicą. Aby przedsiębiorstwo było etyczne musi mieć świadomość zarówno odpowiedzialności ekologicznej i socjalnej jak i gospodarczej. W moralnym postępowaniu liczy się „wszystko”: cała organizacja i system winnicy, właściciele, pracownicy i klienci. Ważne jest również umocnienie swojej pozycji w regionie, istotny jest cały łańcuch dostaw i kanałów informacyjnych, ale najważniejsza jest odpowiedzialność. Naszym celem jest żyć i gospodarować dzisiaj tak, aby następne pokolenia mogły swoje warunki życiowe nawet poprawić.