0
0
0
Newsletter:
Rozwijaj swoją pasję do wina. Otrzymuj informację o naszej ofercie i wydarzeniach winiarskich.

Nadrenia

Płynący Ren z południa, mijając miasto Mainz, natrafiając na naturalną przeszkodę pogórze Taunus rzeka jest zmuszona przepłynąć około 30 km na zachód.

Odsłonięte południowe pogórze tworzy tak zwaną Nadrenię. Dla wielu międzynarodowych specjalistów rośnie tutaj najlepszy Riesling na świecie. Powierzchnia uprawy wynosi ponad 3000 ha, dzięki czemu Nadrenia zaliczana jest do jednych z najważniejszych regionów uprawy winorośli w Niemczech. Wino jest nierozłączną cechą kultury tego regionu, liczne festyny winne, zamki, klasztory, Ren sprawiają, że jest to miejsce wyjątkowe. Już za czasów Karola Wielkiego było tutaj promowane winiarstwo.

Riesling Faust‘a

„Rieslingi” naszej produkcji emitują wielki potencjał doznań smakowych.

Kluczowym elementem jest jego pikantna ale zarazem owocowa kwasowość. Zapach emituje delikatną nutę owocową (wyczuwalne są limonka, grejpfrut, jabłko, brzoskwinia, mango ). Składniki mineralne zawarte w glebie dają możliwość wytwarzania win o różnych wariacjach smakowych, charakterystycznych tylko dla tego regionu. Odmiana Rieslinga daje również możliwość wytwarzania rasowych win słodkich. Tak zwane „Eiswein’e” i „Trockenbeerenauslese” zaliczane są do najlepszych i najszlachetniejszych tego rodzaju. Nasze wina są idealne na każdą okazję i pasują zarówno do kuchni tradycyjnej, domowej jak i ekskluzywnej.

 
Langenberg
Region Langenberg znajduje się na stromym, zachodnio-południowym zboczu górskim w obrębie miasta Martinsthal. Gleby na zachodzie położone bliżej miasta charakteryzują się wysoką zawartością łupku, im bardziej na wschód wzrasta poziom gleby lessowo-gliniastej. Rieslingi z tego regionu cechują się bukietem smakowym i zapachowym w którym wyczuwalne są gruszki, brzoskwinie jak również moreli. Są to wina eleganckie, owocowe i korzenne z bardzo dobra potencjalność składowania.
Wildsau
Jako "Wild’s Aue" nazywany jest w Martinsthal region, na którym często przebywały dziki, i dlatego też taka przyjęła się z biegiem lat nazwa. Dzięki ustawieniu południowozachodniemu do późnego wieczoru występuje tutaj słońce. Lasy chronią od zimnych północnych wiatrów, dzięki czemu winogrona dojrzewają i rozwijają się tutaj niezmiernie dobrze. Dzięki stromym zboczą, ciężkiej glebie lessowo-gliniastej, osadom żwirowym, sąsiedztwu z lasem można uzyskać bardzo dobre zbiory. Nawet w suchych i mało wydajnych latach region ten sprzyja uprawie i daje możliwość uzyskania win, które nie tracą na swojej sile i aromacie owocowym. Rieslingi dobrych roczników emitują zapach żółtych owoców, moreli i maracuji.
Rödchen
Nazwa regionu pochodzi od założonego w 1151 roku klasztoru Rode, dzisiaj przypomina o tym mała kapliczka wybudowana na jego cześć. Region ten jest skierowany na południe i dzięki temu cały dzień grona są nasłoneczniane. Głębokie gleby lessowe i osady żwirowe umożliwiają otrzymanie treściwego, dojrzałego wina pełnego wartości mineralnych. W zapachu wyczuwalne jest zielone jabłko i owoce cytrusowe. Nawet w suchych latach otrzymujemy tutaj wysoką wydajność dzięki wilgotności zmagazynowanej w glebie.